![](/sites/default/files/articles/images/19094_g.jpg)
זוהי מחווה קונקרטית המשותפת והינה חלק ממסורת של סולידריות בהתקדמות בקצב הטיפוסי של ארץ הקודש. "הם מקדישים עצמם ללימוד השליחים ולחיי קהילה, בציעת הלחם ותפילות" (מעשי השליחים ב:42). אנו יכולים לקרוא במעשי השליחים אודות חייהם של הנוצרים הראשונים מבחינת חיי קהילה. החומר לתפילה של שנה זו וההרהור הוכן הפעם ע"י הכנסייה הרומית-קתולית, האורתודוכסית והכנסיות הקתוליות והפרוטסטנטיות העתיקות שבפולין. מטרת מאמיץ זה הינו בדיוק לעורר את עוצמת האהבה של ישוע לשינוי אשר באמת יחזיר את הכנסייה בחזרה לאותנטיות של שורשיה, לגילוי מחדש של הקריאה לאחדות, כביטוי של גופו של המשיח. דבר זה מהווה ניצחון של ישוע האדון, אשר בפני הייסורים הממתינים לו, קיבל את הסבל כולו, התפלל שתלמידיו ישאבו כוח מכך לחיות באחדות ובאמצעות העדות שלהם של חיים נוצריים אותנטיים, העולם יוכל למצוא אמונה וישועה.
ושוב, כנסיית האם של ירושלים, יחד עם קולם של מסורות שונות ורבות הינה בדך לאחדות, מזמינה אותנו להתאחד בתפילה כך שוכל באמת כפי שדחק בנו שאול השליח הקדוש: "להיות מפויסים עם האל באמצעות ישוע המשיח" (האגרת השנייה אל הקורינתים ה:18) וכשליחי הפיוס, באינטימיות ובהתאחדות עם האל בשמחה להיפתח לאחרים. דבר זה משמעו שינוי מעמיק, ראשית בנשמה של כל אחד ואחד מאיתנו ולאחר מכן מבחינה חברתית ומבחינת מסורות הכנסייה המוכרים לנו, על מנת להיות מתן אמיתי האחד לשני ולכן לגלות מחדש את הדרך היחידה המובילה בעקבות חייו של ישוע המשיח, אהבתו וידידתו אשר מיגרו את המוות והחטא לעולמי עולמים.
טקסט – קתרינה פופה פדראטי
Programma
יום שבת, ה-21 בינואר, שעה 17.30 : אנסטזיס (כנסיית הקבר), הגולגולתא
טקס של היוונים אורתודוכסים "אפודיפנון"
שעה 17.00 ,יום ראשון, ה-22 בינואר : הקתדראלה האנגליקנית של גורג' הקדוש
רח' דרך חברון
יום שני, ה-23 בינואר, שעה 17.00 : הקתדראלה הארמנית של ג'יימס הקדוש
העיר העתיקה, הרובע הארמני
שעה 17.00 ,יום שלישי, ה-24 בינואר : הכנסייה הלותרנית של הגואל
העיר העתיקה, בסמוך לכנסיית הקבר
יום רביעי, ה-25 בינואר, שעה 17.00 : הכנסייה של הפטריארכיה הלטינית
העירה העתיקה, שער יפו
יום חמישי, ה-26 בינואר,שעה 16.00 : חדר הסעודה האחרונה, החדר העליון
הר ציון
יום שישי, ה-27 בינואר, שעה 17.00 : הכנסייה האתיופית האורתודוכסית
מערב ירושלים, רח' נביאים
יום שבת, ה-28 בינואר, שעה 17.00 : כנסיית אנטוני הקדוש, הכנסייה הקופטית
העיר העתיקה, ליד כנסיית קבר
יום ראשון, ה-29 בינואר, שעה 17.00 : הכנסייה היונית קתולית של הבישור
עיר עתיקה, בסמוך לשער יפו